Konferencje 2015

2015
24 stycznia
WSKSiM

W sobotę, 24 stycznia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się sympozjum naukowe „Oblicza mediów w Polsce”, które zostało zorganizowane z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona pisarzy katolickich i dziennikarzy

24-26 kwietnia
WSKSiM

 W dniach 24-26 kwietnia 2015 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej zostało zorganizowane XVIII Forum Polonijne. Tegoroczny zjazd reprezentantów Polonii z całego świata odbywał się pod hasłem „Ojczyzna Was potrzebuje”

6 maja
WSKSiM

„Elity – dawniej, dziś, jutro” to temat międzynarodowego sympozjum, jakie odbyło się w środę, 6 maja br., w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wpisało się ono w coroczny cykl konferencji odbywających się pod hasłem „Przyszłość cywilizacji Zachodu”. Jego współorganizatorem, obok innych instytucji naukowych, była Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Toruńska uczelnia była w Lublinie licznie reprezentowana, zarówno przez wykładowców, jak i studentów.

29-30 maja
WSKSiM

Wychodząc naprzeciw wołaniu Ojca Świętego Franciszka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zorganizowała Międzynarodowy Kongres o Rodzinie pt. Ewangelia Małżeństwa i Rodziny w dniach 29 i 30 maja. Kongres odbył się pod patronatem i z udziałem JE Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego KEP, przy współpracy z pasterzami i wybitnymi teologami Kościoła w Polsce. Gościem szczególnym Kongresu był JEm. Ks. Kard. Gerhard L. Müller, Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary.

16 lipca
WSKSiM

„Zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne w świetle Encykliki Ojca Świętego Franciszka Laudato Si'” to temat konferencji naukowej która odbędzie się 16 lipca w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Patronat honorowy nad konferencją objął JE ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 10:30. Konferencja składa się z dwóch części, pierwsza nazwana została „W kierunku ekologii integralnej” natomiast druga „Działalność gospodarcza a zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne”. Jednym z organizatorów jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.