Konferencje 2018

2018
17 stycznia
WSKSiM

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej obfituje w interesujące i warte obecności wykłady. Jednym z takich był środowy wykład gościnny Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Adama Glapińskiego. Profesor wygłosił prelekcję na temat patriotyzmu gospodarczego w odniesieniu do Banku Centralnego.

27 stycznia
WSKSiM

27 stycznia 2018 r. w naszej Uczelni odbyło się sympozjum z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy pt.: „Oblicza nadziei”. Organizatorami byli Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli m.in.: Telewizja Trwam oraz Radio Maryja. Mecenasem sympozjum była spółka Energa.

20-21 lutego
WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się ogólnopolska konferencja pt. „Wolni w Chrystusie”. Współorganizatorami konferencji byli: Zespół Komisji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości oraz Fundacja Rozwoju Polski.

22 lutego
WSKSiM
W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja konsultacyjna projektu Polityki Surowcowej Państwa. Spotkanie poświęcone jest tematyce pozyskiwania surowców ze złóż kopalin i ciepłu ziemi.
24 lutego
WSKSiM

24 lutego w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się Sympozjum pt. „Jak żyć dłużej i zdrowo – profilaktyka leczenia chorób cywilizacyjnych. Gościem tego wydarzenia była m.in. dr Ewa Dąbrowska znana przede wszystkim jako autorka diety warzywno-owocowej, zwanej także jako Post Daniela. Konferencja została zorganizowana przez WSKSiM oraz Instytut Św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”.

2 marca
WSKSiM
„WSKSiM to uczelnia dająca przykład, która bardzo poważnie podchodzi do tego, aby kształtować i wykorzystywać potencjał” – zaznaczył Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Jedną z prelekcji wygłosił premier Mateusz Morawiecki. Sympozjum zostało zorganizowane przez naszą Uczelnię oraz Instytut im. św. Jana Pawła II ,,Pamięć i tożsamość”. Partnerem konferencji był koncern PKN Orlen.
21 marca
WSKSiM

Rozpoczynając konferencję, słowa powitania wypowiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM który wyraził wielką radość, że wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana oraz Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu możemy po raz kolejny być organizatorami konferencji, odbywającej się w murach WSKSiM w Toruniu.

17 kwietnia
WSKSiM

17. kwietnia 2018 roku w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyło się trzecie już Sympozjum Nowych Mediów. Wydarzenie, którego głównym organizatorem jest Koło Naukowe Medioznawców WSKSiM, odbyło się pod hasłem „Szósty kontynent. Społeczeństwo wobec wyzwań nowych mediów”.

25 kwietnia
WSKSiM

25 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja z okazji Święta Lasu zorganizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu.

W tym dniu do Torunia zjechało się wiele ważnych i szanowanych postaci ze świata leśnictwa, aby uczcić najważniejsze dla nich święto w roku.

27-29 kwietnia
WSKSiM

„W trosce o patriotyczne wychowanie młodzieży” – pod takim hasłem rozpoczęło się XXI Forum Polonijne w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Organizatorami są: Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, WSKSiM wraz z Instytutem im. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” oraz PSM-G im. E. Kwiatkowskiego. Forum Polonijnemu, które zakończyło się w niedzielę, towarzyszyła wystawa obrazów rozkradzionych w czasie II wojny światowej.

12 maja
WSKSiM

Propagowany obecnie fałszywy obraz człowieka, zwierząt i roślin jest elementem szerszego planu walki z Bogiem i tradycyjnym porządkiem świata – ostrzegali prelegenci podczas konferencji naukowej pt. „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś – rok później”.

23 maja
WSKSiM

W dniu 25 maja w życie wchodzi ustawa RODO – unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Z tej racji Instytut Pamięci oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zorganizowały konferencję na ten temat. Czy przesyłanie i gromadzenie danych jest bezpieczne?

8 czerwca
WSKSiM

„Gospodarcza suwerenność” – pod takim hasłem rozpoczęła się konferencja w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Organizatorem jest Instytut „Pamięć i Tożsamość” wraz z WSKSiM. Wśród znamienitych gości mogliśmy wysłuchać Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego.

9 czerwca
WSKSiM

W sobotę 9 czerwca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja „Seniorzy w Niepodległej”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mateusz Morawiecki – prezes Rady Ministrów, Marek Kuchciński – marszałek Sejmu RP oraz Stanisław Karczewski – marszałek Senatu RP.

23-24 listopada
WSKSiM

W auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w dniach 23 – 24 listopada 2018 r. odbył się XI Międzynarodowy Kongres pod hasłem: „Katolicy i osoba ludzka – szanse i zagrożenia”. Patronat nad wydarzeniem objął JEm. ks. kard. Zenon Grocholewski, Prefekt Senior Kongregacji Wychowania Katolickiego. Wydarzenie nawiązywało do 70. rocznicy ogłoszenia Powszechnej deklaracji praw człowieka oraz 40. rocznicy wyboru JEm. ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

8 grudnia
WSKSiM

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu 8 grudnia 2018 r. odbyła się konferencja naukowa zatytułowana „Bon naukowy dla studentów”. W ramach wydarzenia poruszono takie tematy, jak źródła finansowania niepublicznych szkół wyższych czy problemy, z którymi zmagają się studenci tychże uczelni. Konferencję zorganizował Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

13 grudnia
WSKSiM

W środę 13 grudnia 2018 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się spotkanie z Grzegorzem Jopkiewiczem z Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, który wygłosił wykład pt.: „Historia Polski w wybranych mediach państw Europy i świata”.