Konferencje 2020

2020
25 stycznia
WSKSiM

25 stycznia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, z okazji wspomnienia patrona dziennikarzy św. Franciszka Salezego, odbyło się sympozjum „Oblicza ekologii”. Konferencja była okazją do uczczenia pamięci zmarłego w zeszłym roku prof. Jana Szyszki, ministra środowiska. Śp. prof. Jan Szyszko przez wiele lat był związany z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dał się poznać jako człowiek o wielkiej wiedzy, kochający przyrodę, a nade wszystko ludzi.

22 luty
UMK

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się coroczna konferencja WIAD’20 czyli Światowy Dzień Architektury Informacji. Zgromadziła ona osoby zainteresowane m.in. tematyką przetwarzania danych, UI oraz UX Design. Wzięli w niej udział również studenci i wykładowcy z WSKSiM.

29 luty
WSKSiM

29 lutego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbyło się sympozjum „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”. Współorganizatorem konferencji był Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II. Podczas sympozjum prelegenci poruszali ważne kwestie związane z rozwojem polskiego rolnictwa. Zwrócili również uwagę na szanse i zagrożenia dla zajmujących się tą dziedziną gospodarki. Przemówienie wygłosił m.in. komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

3 marca
WSKSiM

Sympozjum JAK NIE ZNISZCZYĆ ŻYCIA DZIECKA?
w ramach WIOSENNEJ SESJI APOSTOLSTWA TRZEŹWOŚCI

21 kwietnia
WSKSiM

W naszej Uczelni 21.04.2020 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Cyfrowy świat – rzeczywistość czy fikcja?” zorganizowana przez Koło Naukowe Medioznawców WSKSIM oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej WSKSIM. Z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń z nią związanych konferencja odbyła się zdalnie za pośrednictwem internetu.

10 października
WSKSiM

10 października w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się Konferencja „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej”. Organizatorami wydarzenia była Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Zakład Polityki Ekonomicznej.

20-21 listopada
WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej zakończył się dwudniowy XIII Międzynarodowy Kongres. Odbywał się w dniach 20-21 listopada 2020 r., pod hasłem „Katolicy a wychowanie – współczesne wyzwania szkolnictwa wyższego i nauki”. Wydarzenie dedykowane było zmarłemu w tym roku ks. kard. Zenonowi Grocholewskiemu, Prefektowi Seniorowi Kongregacji Wychowania Katolickiego.