Konferencje 2021

2021
13 marca
WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego – patrona dziennikarzy, odbyło się sympozjum „Oblicza przemian cywilizacyjnych”. Sympozja z cyklu „Oblicza” są tradycją naszej Uczelni.

24 marca
WSKSiM

„Dzisiejsze uroczystości to niezwykle ważny wkład w obronę naszej Ojczyzny przed manipulacjami i wypaczaniem” – te słowa skierował prezydent Andrzej Duda do uczestników obchodów IV Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Uroczystości odbyly się w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

11 maja
WSKSiM

11 maja 2021 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja o nowych mediach. Z racji zagrożenia COVID-19 tegoroczna konferencja odbyła się w formie cyfrowej – spotkanie w ramach Google Meet.

2 października
WSKSiM

2 października 2021 r. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się cykliczna konferencja naukowa „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej”. Tegoroczne wydarzenie było już trzecim w historii naszej Uczelni, a zarazem wieńczyło trzecią edycję studiów podyplomowych „Polityka gospodarcza, finanse i bankowość”, realizowanych we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

15 października
WSKSiM

15 października 2021 roku w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja naukowa pt. „Europejski Zielony Ład – szanse i zagrożenia”. Konferencja była organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. Jana Szyszko.

16 października
WSKSiM

16 października 2021 roku w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022. Tego dnia uczelnia świętowała dwudziesty rok działalności edukacyjnej.

23 października
WSKSiM

W auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się w sobotę „Spotkanie z praktykami”, które zostało przygotowane dla studentów i absolwentów kierunku Master of Business Administration. W wydarzeniu uczestniczyli wicepremier Jacek Sasin oraz biznesmen Roman Kluska.

18 listopada
WSKSiM

Dziś w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się 23. Forum Polonijne. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, ministrem Janem Dziedziczakiem.

18 listopada
WSKSiM

18 listopada 2021 roku odbędzie się międzynarodowy kongres zorganizowany przez Katedrę Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Fundację „Klasyczna Szkoła Filozofii im. o. Jacka Woronieckiego” oraz Universitat Abat Oliba CEU z Barcelony. Będzie to XXI Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu na temat „Religia czy ideologia? Spór o miejsce religii w kulturze”.

26-27 listopada
WSKSiM

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończył się XIV Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wolność religijna”. Kongres był dwudniowy – trwał od 26 do 27 listopada 2021 roku.

Wydarzenie dedykowane było zmarłemu ks. kard. Zenonowi Grocholewskiemu, Prefektowi Seniorowi Kongregacji Wychowania Katolickiego.