Konferencje 2023

2023
7 grudnia
KUL

Z inicjatywy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się XXV sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”. Towarzyszyło mu hasło: „Spór o przywództwo – od tyrana do lidera”.

24-25 listopada
AKSiM

24 i 25 listopada 2023 r. w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla środowiska naukowego w kraju i poza jego granicami – XVI Międzynarodowy Kongres pod hasłem „Katolicy a cielesność”.

7 listopada
AKSiM

7 listopada w auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miała miejsce konferencja zatytułowana „Prawda a historia”. Było to już kolejne wydarzenie z tego cyklu, które tym razem dotyczyło relacji polsko-rosyjskich na przełomie XX i XXI wieku.

28 października
AKSiM

28 października w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miało miejsce sympozjum zatytułowane „Kondycja Myślenia. 25 lat po Encyklice Fides et Ratio”. Współorganizatorem wydarzenia był Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, a także Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Naukowa refleksja nad tą encykliką św. Jana Pawła II w murach naszej Alma Mater jest wyjątkowa ze względu na to, że Akademia kształci i wychowuje studentów w duchu słów Fides, Ratio et Patria.

25 października
AKSiM

25 października w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja zatytułowana: „SMR – Małe Reaktory Jądrowe”. W jej trakcie usłyszeć można było wypowiedzi ekspertów z różnych dziedzin, w których wykorzystuje się energię atomową.

21 października
AKSiM

21 października, w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, miała miejsce XXIII Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

16 września
AKSiM

„Medycyna w służbie życiu od poczęcia do naturalnej śmierci” – to hasło sympozjum naukowego, jakie odbyło się dziś w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w toruńskim sanktuarium.

22 sierpnia
AKSiM

Prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie trwają. Dane Światowego Indeksu Prześladowań z 2023 roku wskazują, że represje dotykają 312 milionów wyznawców Chrystusa w 50 krajach. W dniu 22 sierpnia 2023 roku już po raz piąty obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Polski.

9 sierpnia
AKSiM

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystości odbywały się w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

28 czerwca
AKSiM

28 czerwca w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja “Trzy filary bezpieczeństwa Polski – militarny, energetyczny, żywnościowy”. Podczas wydarzenia został przekazany na ręce o. Tadeusza Rydzyka CSsR rapier, który będzie eksponatem w powstającym nieopodal uczelni Muzeum “Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

27 maja
AKSiM

W roku 2023, chcemy zwrócić szczególną uwagę na istotny aspekt kultury komunikacji z wykorzystaniem tych mediów w różnych obszarach naszego codziennego życia – począwszy od przekazu informacji, a na tworzeniu i odbiorze kultury kończąc.

16 maja
AKSiM

W roku 2023, chcemy zwrócić szczególną uwagę na istotny aspekt kultury komunikacji z wykorzystaniem tych mediów w różnych obszarach naszego codziennego życia – począwszy od przekazu informacji, a na tworzeniu i odbiorze kultury kończąc.

27-29 kwietnia
AKSiM

W dniach od 27 do 29 kwietnia miała miejsce XXV edycja Forum Polonijnego. W tym roku pod hasłem “Moja droga do Polonii i wiary”. Zebrało się wielu gości m.in. z Polonii kanadyjskiej, amerykańskiej czy australijskiej. Obecni na wydarzeniu byli również: min. Jan Dziedziczak, Tomasz Rzymkowski oraz Jan Badowski.

20 kwietnia
KUL, AKSiM

Praworządność: od prawa do bezprawia

17 kwietnia
AKSiM

Dnia 17 kwietnia 2023 r. w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się kolejna konferencja poświęcona programom energetycznym w Polsce, zatytułowana: Geotermia dla rozwoju Polskich miast i społeczności. Po uroczystej mszy świętej w Sanktuarium NMP Nowej Ewangelizacji w Toruniu, jako pierwszy głos zabrał Rektor – założyciel AKSiM oraz Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, prof. AKSiM, opowiadając o trudnych początkach powstawania geotermii.

26 marca
AKSiM

W Kaplicy Pamięci Męczenników Polskich w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w niedzielę 26 marca odbyły się uroczyste obchody VI Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji odsłonięto tablicę z kolejnymi nazwiskami bohaterów zamordowanych za udzielenie pomocy ludności żydowskiej.

4 marca
AKSiM

4 marca 2023 r. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy współpracy z Instytutem ,,Pamięć i Tożsamość’’ im. św. Jana Pawła II zorganizowała sympozjum zatytułowane: ,,W służbie życiu i zdrowiu człowieka. Inwestycje w zdrowie i życie Polaków”.

27 luty
AKSiM

27 i 28 lutego br. w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się sympozjum “Ku trzeźwości z Kościołem”, które zostało zorganizowane we współpracy z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

25 luty
AKSiM

25 lutego br. w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja “Forum dla wsi. Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy”. Spotkanie zorganizowała toruńska Akademia razem z Instytutem Gospodarki Rolnej, a jego docelowym odbiorcą było liczne grono gospodarzy i leśników.

28 stycznia
AKSiM

W sobotę, 28 stycznia br. w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się sympozjum pt. ,,Oblicza pojednania”, podczas którego przedstawione były formy utrzymywania jedności z innymi narodami, wyjaśniano także czym jest pojednanie i co społeczeństwo może zrobić, żeby zbliżyć się do poznania prawdy.

19 stycznia
AKSiM

W czwartek 19 stycznia 2023 roku w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miał miejsce wykład otwarty związany z relacjami polsko-izraelskimi. Głównym gościem wydarzenia był dr Yacow Livne, ambasador Izraela w Polsce.