23 października 2021

Spotkanie z praktykami

Relacja

W auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się w sobotę „Spotkanie z praktykami”, które zostało przygotowane dla studentów i absolwentów kierunku Master of Business Administration. W wydarzeniu uczestniczyli wicepremier Jacek Sasin oraz biznesmen Roman Kluska.

Toruńska uczelnia nie zapomina o swoich absolwentach, czego dowodem było dzisiejsze „spotkanie z praktykami”.

– Mamy gości, którzy wiedzą, co mówią. To nie tylko teoria, ale i praktyka. Życzę Państwu, żebyście budowali Polskę i byli aktywni – mówił podczas otwarcia spotkania o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Obecny w Toruniu wicepremier podkreślał, że AKSiM to kuźnia elit.

– Tych elit nam po prostu tak często brakuje i cieszę się, że jest takie miejsce, gdzie elity są kształcone, a w którym tworzą się dla dobra całego naszego społeczeństwa, narodu, ojczyzny – oznajmił Jacek Sasin.

Wicepremier mówił w swoim wystąpieniu o wpływie spółek Skarbu Państwa na funkcjonowanie i rozwój polskiej gospodarki.

– Państwowa własność daje nam możliwość bardzo elastycznego działania i odpowiadania na wyzwania, które pojawiają się w gospodarce nie polskiej, ale szerzej – europejskiej czy światowej. Takim kryzysem była epidemia, która nagle nas dotknęła ni stąd, ni zowąd – powiedział szef resortu aktywów państwowych.

O etyce w biznesie mówił Roman Kluska, twórca spółki Optimus. Opowiedział swoją historię, jak stał się jednym z najbogatszych Polaków, walczył z systemem komunistycznym, a siłę w przezwyciężaniu trudności, jakie wielokrotnie pojawiały się na jego drodze, dawała mu wiara w Boga i „Dzienniczek” św. siostry Faustyny.

– Przychodząc wykończony po pracy w Optimusie, codziennie czytałem chociażby fragment „Dzienniczka”. Ja ten „Dzienniczek” przeżywam, uczę się, co jest dobrem, co złem. Uczę się słowami Pana Jezusa o całym sensie życia i po co ja jestem – zaakcentował Roman Kluska.

Zadowolenia ze spotkania nie kryli jego uczestnicy.

– Świetne wystąpienie, które przekazało dużo informacji, w jaki sposób można postępować w biznesie, mając etykę i Pana Boga za plecami i przed sobą, który będzie prowadził. Świetne spotkanie – mówił Adrian Wawrzyniak, absolwent V edycji MBA.

– Piękne świadectwo Pana Romana, wspaniały występ pana premiera i cała inicjatywa spotykania się z takimi ludźmi, obcowania z nimi, możliwość zadawania pytań, wymiana doswiadczeń – to jest bardzo cenne – dodał Rafał Staszewski, absolwent III edycji MBA.

– Spotkanie, które dzisiaj się odbyło, jest czymś wyjątkowym nie tylko z uwagi na treść merytoryczną, gdzie wystąpił premier Sasin i pan Kluska, ale również samo spotkanie osób, które ukończyły studia, jest rzeczą, której się nie spotyka – podsumował Ksawery Karliński, absolwent IV edycji MBA.

Zdjęcia

Promocja