18 listopada 2021

XXI Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu - "Spór o miejsce religii w kulturze"

Relacja

18 listopada 2021 roku odbędzie się międzynarodowy kongres zorganizowany przez Katedrę Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Fundację „Klasyczna Szkoła Filozofii im. o. Jacka Woronieckiego” oraz Universitat Abat Oliba CEU z Barcelony. Będzie to XXI Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu na temat „Religia czy ideologia? Spór o miejsce religii w kulturze”.

Sympozjum „Religia czy ideologia? Spór o miejsce religii w kulturze” rozpocznie się 18 listopada o godz. 10.00. Zainauguruje je przybliżenie osoby siostry prof. Zofii J. Zdybickiej, której dedykowane jest czwartkowe wydarzenie.

Zagadnienie roli religii w kulturze zostanie omówione w różnych kontekstach, m.in.: filozofii, edukacji, prawa, mediów, polityki czy utopii.

„Warto posłuchać ciekawych prelegentów z Polski i zza granicy, którzy dzielić się będą swoim doświadczeniem, wiedzą i przemyśleniami. Wśród nich znajdą się profesorowie z uczelni polskich, jak również ze Stanów Zjednoczonych oraz Hiszpanii” – zaznaczają organizatorzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Trwam, Radio Maryja oraz „Nasz Dziennik”.

Promocja